امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 خورشیدی   |   ورود به سایت
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: اولویت اول پویش نذر حفظ سوره فجر، تمرکز بر روی نهاد خانواده و اصلاح سبک زندگی اسلامی با رویکرد حرکت به سوی تحول اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
پنج شنبه 25 مهر 1398    
بازدید: 450
حجت‌الاسلام مهدی عباسی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: قرآن، بزرگترین کتاب زندگی ماست و راه زندگی ما تنها زمانی به سلامت طی می‌شود که همیشه در زندگی قرآن را همراه خود قرار دهیم تا جامعه‌ای قرآنی برخوردار از سبک زندگی حیات طیبه و الگویی طراز برای جهانیان رقم بزنیم.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: در قرآن کریم اشاره به این امر شده است که تحول امری مردمی و از درون جامعه است و بی‌شک این امر بدون هم‌افزایی بین تمام ظرفیت‌های فعال جامعه محقق نخواهد شد.

عباسی بیان کرد: از این رو اکنون بستری برای به اشتراک‌گذاری سرمایه‌های‌ دانشی و تجربه‌های عملیاتی در فضای مجازی راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه اوقاف و امور خیریه در سطح کشور قصد دارد پویش ملی نذر حفظ سوره فجر(سوره منتسب به امام حسین(ع)) را در روزهای منتهی به اربعین حسینی اجرا کند، افزود: این پویش گام نخست طرح ملی راه زندگی قرآنی است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: اولویت اول این برنامه تمرکز بر روی نهاد خانواده و اصلاح سبک زندگی اسلامی با رویکرد حرکت به سوی تحول اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

عباسی ادامه داد: در پویشی که ترتیب داده شده علاقمندان می‌توانند سوره مبارکه فجر را شناخته، در آیاتش تندبر کرده و آن را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه حفظ این سوره به ساحت شهدای کربلا تقدیم می‌شود، تصریح کرد: در این پویش ۷۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای ۷۲۰ نفر درنظر گرفته شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: علاقمندان می‌توانند عکس و فیلم خود را در حال حفظ کردن و تلاوت سوره گرفته و به شماره ۰۹۱۳۸۵۳۵۴۴۳ ارسال کنند.

عباسی ادامه داد: افراد باید عکس و فیلم‌هایی با موضوع سوره فجر در مسیر پیاده‌روی کربلا را با هشتک # قرار_ طلوع ارسال کنند.

وی یادآور شد: علاقمندان می‌توانند با ارسال عدد ۱۱۴ به سامانه ۱۰۰۰۹۷ و یا ورود به سایت www.roselife.ir زیست بوم رز در این پویش شرکت کنند.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
پیام تسلیت رئیس مرکز امور قرآنی درپی درگذشت «فرهاد موذن»
رئیس مرکز امور قرآنی مهدی قره‌شیخلو در پی ضایعه درگذشت جناب آقای فرهاد موذن پیامی صادر کرد
1398/12/10    
تعویق زمان برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم از تعویق زمان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به دلیل شرایط بهداشتی کشور خبر داد و گفت: زمان برگزاری...
1398/12/7    
اهدای قرآن به مساجد و روشندلان حاشیه شهر مشهد
به همت بخش فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف طرقبه شاندیز، بیش از یک هزار و ۳۰۰ جلد قرآن کریم ویژه روشندلان، محافل قرآنی و مساجد حاشیه شهر...
1398/12/5    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع