امروز جمعه بیست و هشتم تیر 1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هرمزگان گفت: برنامه های ماه رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در ۳۰ بقعه و امامزاده استان در حال اجراست که تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، آشنایی خانواده ها با سبک زندگی اسلامی و... از اهداف این طرح است.
جمعه 3 خرداد 1398    
بازدید: 115
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف وامور خیریه، حجت الاسلام گرایلی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: شب قدر، شب شکرگزاری و تشکر از خداوند است چرا که مهم ترین نعمت خداوند بر بشر، یعنی قرآن نازل شده است.

وی پیرامون فضیلت شب قدر گفت: به فرموده امام صادق(علیه السلام) شب قدر قلب رمضان به شمار می‌آید و خداوند شب قدر را که در قرآن کریم شبی پربرکت دانسته و ارزش آن را برتر از هزار ماه بیان کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان تصریح کرد: حقیقت شب قدر نه فقط بیدار ماندن تا سحر است بلکه در واقع بیدار شدن آدمی و بیرون آمدن از پیله‌ای که از وسوسه‌های دنیویی به دور خود پیچیده است.

وی ادامه داد: به مناسبت شب های قدر برنامه هایی در امامزادگان و بقاع متبرکه در سطح استان برگزار خواهد شد که قرائت دعای افتتاح و جوشن کبیر، نماز قضا، سخنرانی، عزاداری و قرآن به سر گذاشتن از مهمترین برنامه های شب های قدر در آستان امامزادگان است.

وی گفت: محافل انس با قرآن و جلسات معارفی قرآن در طول ماه رمضان در حال برگزاریست که این شب ها به صورت ویژه به آن پرداخته می شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان هرمزگان یادآور شد: برنامه های ماه رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در در ۳۰ بقعه و امامزاده استان در حال اجراست که تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، آشنایی خانواده ها با سبک زندگی اسلامی، اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش و... از اهداف این طرح است.

حجت الاسلام گرایلی افزود: مراسم به صورت ویژه در شهرستان بندرعباس در امامزاده سید مظفر، شاه محمد تقی، سید کامل،سید احمد چاهستان،مسجد صاحب الزمان پشت شهر ؛ شهرستان رودان در سید سلطان محمد،سید محمود سکل ،شاه قطب الدین حیدر،سید امیر برنطین ؛ شهرستان میناب در آستانه حضرت ابوالفضل(ع) احمدآباد و شهمرادی؛ شهرستان قشم در سید مظفر، شهرستانحاجی آباد در سید محمد و امیرنظام الدین برگزار می شود.

وی اضافه کرد: مراسم شبهای قدر در امامزاده سید مظفر(ع) به صورت زنده از سیمای مرکز خلیج فارس پخش خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
نتایج آزمون معارفی در فارس اعلام شد
نتایج مرحله استانی آزمون معارفی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در فارس اعلام شد.
1398/4/27    
آغاز بزرگترین رویداد قرآنی کرمانشاه از ۳۱ تیرماه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از آغاز چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله استانی که بزرگترین رویداد قرآنی درسال جاری...
1398/4/27    
اعلام نتایج مرحله مقدماتی مسابقات هم‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم خواهران
نتایج مسابقات هم‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم در بخش بانوان اعلام شد که بر اساس آن، هشت گروه موفق به حضور در مرحله نهایی شده‌اند.
1398/4/27    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع