امروز دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ضیافت افطاری ساده در ۵ بقعه متبرکه سطح استان پس از نماز مغرب و عشاء خبر داد.
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398    
بازدید: 152

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام  آیت عباسیان ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه  به میزبانی شایسته اداره اوقاف از روزه داران خبر داد و بیان داشت: افطاری به ۹۰۰۰ نفر از مردم مناطق محروم سطح استان، کمیته امداد، متکدیان اردوگاه چشمه سفید  و....از  محل موقوفه حاج محمد تقی اصفهانی تا پایان ماه مبارک رمضان در دستور کار این اداره قرار دارد .

وی از ضیافت افطاری ساده در ۵ بقعه متبرکه سطح استان پس از نماز مغرب و عشاء خبر داد و افزود: همچنین افطاری به ۲۰۰۰ نفر از معلولین بهزیستی تا پایان ‌ماه مبارک رمضان از محل موقوفه حاج محمد تقی اصفهانی از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان است .

حجت‌الاسلام عباسیان اظهار داشت: محافل جزء‌خوانی قرآن طی ماه رمضان همراه با بیان تفسیر قرآن با حضور عموم مردم در ۱۵ بقعه متبرکه و مساجد شاخص استان کرمانشاه در حال برگزاری است .

وی افزود: همچنین کرسی تفسیر قرآن با محوریت آیات اخلاقی آن از دیگر برنامه‌هایی است که در این ایام در برخی بقاع متبرکه استان کرمانشاه اجرا می‌شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بیان داشت: در همین راستا و به مناسبت ماه رمضان یک محفل انس با قرآن ویژه بانوان برپا شده است .

وی خاطر نشان کرد: این محافل در شب‌های قدر و همچنین میلاد خجسته امام حسن(علیه السلام)   با حضور قاریان ملی و بین‌ا‌لمللی برگزار خواهد شد .

حجت الاسلام عباسیان از برپایی ۲۰ جلسه تفسیر قرآن کریم با محوریت ائمه محترم‌جمعه شهرستان‌ها و تفسیر سوره اسرا بر اساس تفسیر نمونه سخن گفت و افزود: بیش از ۵۰ محفل انس با قرآن در مناطق شهری با حضور قاریان بینالمللی استاد حمید شاکرنژاد، استاد مهدی ساعد و استاد سعید پرویزی از ششم ماه مبارک رمضان تا ۲۳ رمضان در سطح استان در حال برگزاری است .

وی ابراز داشت: همچنین، طی تفاهم نامه‌ای با گروه جهادی قرار شد در روستاها و مناطق محروم استان ۳۹ محفل انس با قرآن در طول ماه رمضان برگزار کنند .

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
گزارش تصویری  آخرین روز حفظ کل و آغاز قرائت تحقیق
در آخرین بخش از مرحله مقدماتی ،متسابقان در رشته قرائت تحقیق و حفظ به رقابت پرداختند
1398/5/27    
برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مشهد مقدس
رئیس اداره امور قرانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری دوره آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان قرانی در مشهد مقدس خبر...
1398/5/27    
اختتامیه طرح قرآنی رحله در امامزاده علی سیرجان برگزارشد
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان گفت: طرح ملی قرآنی رحله باشرکت ۶۰ حافظ قرآنی در امامزاده علی (ع) این شهرستان برگزارشد.
1398/5/27    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع