امروز دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در جمع مسئولان قرآنی دستگاه‌های اجرایی گیلان بر لزوم تشکیل جبهه فرهنگی قرآنی برای حفظ جزء 30 قرآن کریم در کشور تأکید کرد.
پنج شنبه 15 آذر 1397    
بازدید: 347
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام مجتبی شغلی، نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در نشست هماهنگی اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ (بشارت ۱۴۵۲) که امروز (۱۴ آذر) در اداره کل اوقاف گیلان در رشت برگزار شد در جمع مسئولان قرآنی دستگاه‌های اجرایی گیلان، گفت: از برکات نظام جمهوری اسلامی انس با قرآن است.

وی با اشاره به برگزاری طرح ملی حفظ جزء ۳۰ از تابستان سال جاری، گفت: امسال یک وفاق ملی برای اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ در کشور ایجاد شده است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با تقدیر از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی کشور در برگزاری این طرح، گفت: آموزش و پروش اولویت اول فرهنگی امسال خود را حفظ جزء 30 و اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲ قرار داده است.

وی اعلام کرد: ناجا در سال جاری نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲هزینه کرد و در کنار سازمان از موفق ترین نهادها در حفظ جزء 30 است.

حجت‌الاسلام شغلی با بیان اینکه طرح ملی حفظ جزء ۳۰ محدودیت سنی ندارد، گفت: سه میلیارد تومان برای جوایز این طرح بودجه تعیین شده است.

وی یادآور شد: قسمت اعظم این جوایز متعلق به دانش آموزان است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی از اعطای جایزه به ۳۵ هزار نفر از برندگان طرح بشارت ۱۴۵۲ خبر داد و گفت: تاکنون در کشور طرحی به این عظمت نداشتیم و باید هرکس در هر مقامی گامی در این حوزه بردارد.

وی به تولید محصولات و نرم افزارهای مرتبط با این طرح اشاره کرد و افزود: اپلکیشن بشارت برای بزرگسالان و سینا روبیک برای دانش آموزان و معلمان در این راستا تولید شده و مورد استفاده کاربران تلفن های همراه است.

حجت‌الاسلام شغلی اظهار داشت: مدرسه حفظ شبکه قرآن هم ساعت بیست هر شب به اجرای این طرح از سوی رسانه ملی می پردازد.

وی اضافه کرد: کمپین « تو هم می تونی» با تأکید بر این نکته که امسال هر کسی با هر مقدار محفوظاتی می تواند در این آزمون شرکت کند در فضای مجازی و به صورت پوستر به عموم مردم اطلاع رسانی شده است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی همچنین گفت: علاقه مندان از مرکز آموزش مجازی قرآن کریم سازمان اوقاف هم می توانند برای شرکت در طرح ملی ۱۴۵۲ استفاده کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر لزوم تشکیل جبهه فرهنگی قرآنی برای حفظ جزء 30 قران کریم در کشور، گفت: با وجود همه تلاش‌های انجام شده در حوزه فعالیت‌های قرآنی در کشور هنوز برای رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم.

حجت‌الاسلام شغلی با بیان اینکه فعالان قرآنی در خط مقدم طرح تربیت حافظان هستند، گفت: برکت و نور و امیدی در کار قرآنی هست در هیچ کاری نیست.

وی تصریح کرد: فعالیت قرآنی وابسته به هیچ حزب و جریانی نیست و رنگ و بوی الهی دارد، تنها فعالیتی که در امت اسلامی اشتراک محض دارد فعالیت قرآنی است.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به سابقه حفظ در کشورهای دیگر اسلامی، گفت: تعداد حافظان قرآن کریم کشور با در نظر گرفتن زمینه اعتقادی و امکانات جامعه ما در شأن ایران نیست.

حجت الاسلام شغلی اظهار داشت: قرآن کریم مانند باغی است که هر کسی با هر دید مادی و معنوی در آن وارد شود می تواند میوه مورد نظر خود را از آن بچیند.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
گزارش تصویری  آخرین روز حفظ کل و آغاز قرائت تحقیق
در آخرین بخش از مرحله مقدماتی ،متسابقان در رشته قرائت تحقیق و حفظ به رقابت پرداختند
1398/5/27    
برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مشهد مقدس
رئیس اداره امور قرانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری دوره آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان قرانی در مشهد مقدس خبر...
1398/5/27    
اختتامیه طرح قرآنی رحله در امامزاده علی سیرجان برگزارشد
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان گفت: طرح ملی قرآنی رحله باشرکت ۶۰ حافظ قرآنی در امامزاده علی (ع) این شهرستان برگزارشد.
1398/5/27    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع