امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت  1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
جلسه مشترک اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر در راستای اجرای طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۲» با مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر تشکیل شد.
چهارشنبه 14 آذر 1397    
بازدید: 182
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، جلسه مشترک مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر در راستای اجرای طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۲» و تعامل دو سویه در سایر فعالیت‌های قرآنی با حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور و با حضور علی اکبر مداح، سرپرست اداره امور قرآنی اوقاف، در محل دفتر مدیرکل اوقاف و امورخیریه برگزار شد.

شناسایی نخبگان قرآنی مناطق محروم به منظور مساعدت مالی

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل پور، عضو شورای فرهنگ عمومی و مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو طرف برای ارتقای فعالیت‌ها و شناسایی نخبگان قرآنی و حافظان کل قرآن کریم مناطق محروم که از وضعیت نامساعد مالی برخوردار هستند جهت معرفی به اوقاف تأکید کرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه هدف اصلی از اجرای طرح ایجاد انس با قرآن در خانواده و جامعه است، افزود: در اجرای این طرح عظیم بایستی تمامی دستگاه های عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی و پویش های مردمی و تشکل ها و مؤسسات فعال که شامل حفظ سوره های جزء ۳۰ قرآن کریم در ۳ بخش برنامه ریزی شده است همکاری کنند.

وی با اعلام اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه طرح ملی «بشارت ۱۴۵۲» به آدرس www.beshaarat.ir نسبت به نام‌نویسی در این طرح ملی اقدام کنند، گفت: بخش اول حفظ از سوره مبارکه «ناس تا زلزال»، بخش دوم از سوره مبارکه «طارق تا بینه» و بخش سوم از سوره مبارکه «بروج تا نبأ» است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهار کرد: آستان امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان یکی از اماکن فعالیت های فرهنگی و قرآنی آمادگی کامل جهت حضور فعالان قرآنی و مكسسات را دارد.

برگزاری ۱۴۴ کرسی تلاوت و مفاهیم قرآن کریم در بقاع متبرکه

حجت الاسلام اسماعیل پور گفت: کرسی تلاوت نور در ۸۴ بقعه و جلسه مفاهیم قرآن کریم در ۶۰ بقعه استان بوشهر در طی سال زیر نظر اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه برگزار می شود.

ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر در این جلسه نکاتی را در خصوص کمبود فضا و نبود زیرساخت های مکانی جهت اجرا و سیاستگذاری فعالیت قرآنی عنوان کرد.

ثبت و صدور مجوز ۸۸ مؤسسه قرآنی در سامانه اتحادیه

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر با بیان اینکه خیرین در امر ایجاد زیرساخت ها تاکنون مساعدت خوبی داشته اند، اعلام کرد: ۳۴۰ مؤسسه قرآنی، خانه قرآن شهری و خانه قرآن روستایی در استان مشغول به فعالیت قرآنی هستند که تاکنون ۸۸ مؤسسه قرآنی در سامانه اتحادیه ثبت و مجوز گرفته اند.

گفتنی است، در پایان این نشست علاوه بر آسیب‌شناسی برنامه‌های حفظ قرآن کریم، مقرر شد تا اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در اجرای طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۲» با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر همکاری کند.

aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
اعطای مدرک به ۱۵۰ مربی حفظ قرآن در استان یزد
۱۵۰ نفر از بانوان شرکت‌کننده در طرح تربیت حافظان قرآن کریم که در شهرستان یزد اجرا شد، موفق به دریافت گواهینامه شدند.
1398/2/31    
میزبانی از روزه‌داران با برپایی سفره‌های افطار ساده در پنج بقعه متبرکه کرمانشاه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ضیافت افطاری ساده در ۵ بقعه متبرکه سطح استان پس از نماز مغرب و عشاء خبر داد.
1398/2/31    
نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان در یاسوج برگزار شد
نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان به همت اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با هدف ترویج و اشاعه...
1398/2/31    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع