امروز دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از برگزاری مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در این استان خبر داد.
چهارشنبه 21 شهریور 1397    
بازدید: 532
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عبدالله حسینخانی در نشست هماهنگی مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن‌کریم که در فرمانداری شهرستان اراک با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: این مسابقات از ۱۰ تا ۲۳ مهر ماه به میزبانی اراک برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور برگزاری هرچه بهتر این دوره از رقابت‌ها سه ستاد راهبردی به ریاست مرکز امور قرآنی، ستاد معین به ریاست استانداری مرکزی و ستاد اجرایی به ریاست مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تشکیل شده است.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: براساس آخرین آمار ۳۱۰ نفر از خواهران در این مسابقات شرکت خواهند کرد که آمار نسبتا بالایی است و آمار تکمیلی برادران نیز به زودی اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینخانی با اشاره به اینکه از استان مرکزی ۶ خواهر و برادر در این رقابت‌ها حضور خواهند یافت، افزود: این افراد در رشته‌های حفظ کل و رشته‌های معارفی به رقابت با سایر شرکت‌کنندگان خواهند پرداخت.

وی از تلاش برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات خبر داد و اظهار کرد: از تمامی ادارات و ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان درخواست داریم حمایت‌های مالی و معنوی خود را از این مسابقات داشته باشند.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: ترویج قرآن در بین آحاد جامعه، ارتقای کمی و کیفی مسابقات با توجه شئونات انقلاب اسلامی، همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در فعالیت‌های قرآنی، استفاده مناسب از ظرفیت‌‌های مردمی و دولتی در ترویج فرهنگ قرآن از مهمترین دستاوردهای این رقابت‌ها خواهد بود.

حجت‌الاسلام حسینخانی گفت: با توجه به همزمانی این مسابقات با ایام محرم ۲۵ کرسی تلاوت در ایام محرم در سطح مساجد استان برگزار خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
گزارش تصویری  آخرین روز حفظ کل و آغاز قرائت تحقیق
در آخرین بخش از مرحله مقدماتی ،متسابقان در رشته قرائت تحقیق و حفظ به رقابت پرداختند
1398/5/27    
برگزاری دوره های آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مشهد مقدس
رئیس اداره امور قرانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری دوره آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان قرانی در مشهد مقدس خبر...
1398/5/27    
اختتامیه طرح قرآنی رحله در امامزاده علی سیرجان برگزارشد
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سیرجان گفت: طرح ملی قرآنی رحله باشرکت ۶۰ حافظ قرآنی در امامزاده علی (ع) این شهرستان برگزارشد.
1398/5/27    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع