امروز شنبه بیست و هفنم بهمن 1397 خورشیدی   |   ورود به سایت
رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور گفت: با وجود اینكه بیش از ۴۰ دوره از مسابقات قرآن اوقاف برگزار شده است، آن طور كه باید و شاید این مسابقات با فضاهای قرآنی كشور متصل نشده است.
پنج شنبه 21 تیر 1397    
بازدید: 331
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور امروز، ۲۱ تیرماه در مراسم افتتاحیه مرحله استانی چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن اوقاف استان فارس بر لزوم بهره‌برداری هرچه بیشتر این رویداد بزرگ قرآنی با اهتمام و تلاش جامعه قرآنی تأكید كرد.

هنوز زمینه اثرگذاری مسابقات قرآن فراهم نشده است

وی افزود: علی‌رغم اینكه بیش از ۴۰ دوره این مسابقات برگزار می‌شود هنوز تعمیم و اثرگذاری بیشتر این مسابقات باقی مانده است و باید تلاش كنیم در موسمی كه این مسابقات برگزار می‌شود یك فضای قرآنی خوب در شهرها و استان‌ها فراهم شود.

مسابقات قرآن با فضاهای قرآنی كشور هنوز متصل نشده است

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینكه به نظر می‌رسد هنوز آن‌طور كه باید و شاید برگزاری مسابقات قرآنی با فضاهای قرآنی در كشور متصل نشده است، گفت:‌ توقع این است كه وقتی مسابقات قرآن در یك شهر و استان برگزار می‌شود در پی آن محافل و جلسات قرآنی رونق گرفته و زمینه حضور علاقه‌مندان به قرآن در مراكز و مؤسسات قرآنی فراهم شود و این مهم ممكن نیست مگر با همدلی و اتحاد قرآنیان متولیان قرآن لذا بر اساس اصول و سیاست‌هایی كه در ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن و سازمان اوقاف ترسیم شده است آمادگی خود را اعلام می‌كنیم و از همكاران خود در استان هم می‌خواهیم كه در ایام مسابقات قرآن زمینه برگزاری جلسات هماهنگی را با سایر نهادهای قرآنی كه در رشد و تعالی برنامه‌های قرآنی استان وظیفه دارند، فراهم كنند.

رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور ادامه داد: مسابقات قرآن تعالی پیدا نخواهد كرد مگر اینكه حدفاصل چهل و یكمین و چهل و دومین دوره مسابقات قرآن، كارگاه‌ها و دوره‌های ارتقای سطح را چه در سطح متسابقان و چه در سطح داوران داشته باشیم و این نكته‌ای است كه به لحاظ فنی باید انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دیدار خود با آیت‌الله ملك‌حسینی، نماینده ولی فقیه در استان كهگیلویه و بویراحمد اشاره كرد و گفت: ایشان نكته‌ای را تأكید كردند كه شما در مسابقات ضمن اینكه از قهرمانان قرآنی تجلیل می‌كنید از اساتید و مربیانی كه این‌ها را تربیت كرده‌اند نامی نمی‌برید.

تجلیل از اساتید برگزیدگان مسابقات قرآن در سال آینده

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی اضافه كرد:‌ البته برای ما مقداری مشكل است كه در فاصله كوتاه برگزاری مسابقات قرآن و اختتامیه آن اساتید برگزیدگان را شناسایی و تجلیل كنیم اما از این به بعد این ابلاغ را خواهیم كرد كه در اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن از اساتیدی كه شاگردان آن‌ها در چهل و یكمین دوره مسابقات درخشیدند، تجلیل شود.

لزوم هم‌افزایی نهادهای قرآنی

رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور تأكید كرد: اگر ما جلسات قرآنی و اساتید خود را تقویت و حمایت نكنیم قاعدتاً این چرخه، ناقص خواهد بود و متأسفانه انقطاعی در این زمینه داشتیم و آن اینكه ما برای خودمان مسابقات برگزار كردیم و مجموعه‌های دیگر برای خود حافظان و قاریان و مربیان تربیت كردند و اگر این مجموعه‌ها در كنار هم قرار نگیرند، بهره‌برداری لازم صورت نخواهد گرفت.

وی یادآور شد: سازمان اوقاف و امور خیریه در این دوره تلاش كرده است علاوه بر برنامه‌های تبلیغی و ترویجی اعم از محافل و نمایشگاه‌ها و مسابقات، در مباحث آموزشی هم ورودهایی داشته باشد.

شورای قرآنی استان‌ها، هماهنگی‌های لازم را میان نهادهای قرآنی ایجاد كنند

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی همچنین لزوم توجه به شورای توسعه فرهنگ قرآنی استانی را یادآور شد و گفت: با توجه به كارهایی كه سازمان دارالقرآن و معاونت قرآن وزارت ارشاد و همچنین اتحادیه تشكل‌های قرآنی استانی انجام می‌دهند، ما قادر نخواهیم بود كه فضای قرآنی خوبی را حاكم كنیم مگر اینكه شورای قرآنی استان هماهنگی را ایجاد كند و ما در این راستا پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

تغییرات بیشتری را در مرحله كشوری مسابقات امسال شاهد خواهیم بود

رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری این مسابقات گفت: حركتی برای تغییر و تحول در روند برگزاری مسابقات آغاز شده است و یك بخش‌هایی از آن در مرحله كشوری از چند سال قبل آغاز شده است و یك بسته بزرگتری از تغییرات را در مسابقات كشوری امسال شاهد خواهیم بود اما كماكان آن تغییراتی كه در مرحله شهرستانی و استانی باید صورت گیرد كه زمینه باشكوه‌تر برگزار شدن این محافل را فراهم كند هنوز آن‌طور كه باید و شاید پرداخته نشده است لذا از ناظران مسابقات می‌خواهیم به‌صورت دقیق پای صحبت‌های تك تك متسابقان بنشینند.

وی ادامه داد: گاهی اوقات یكی از متسابقانی كه چندین سال است كه در مسابقات قرآن ما شركت می‌كند خیلی بهتر از ما متوجه نقطه ضعف می‌شود و همچنین تذكراتی كه داوران می‌دهد ما را در تهیه بهتر بسته‌های جدیدتر یاری خواهند داد.

منبع: ایکنا

aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
برگزاری اختتامیه دوره تربیت داور قرآن کریم/ بهره مندی از داوران در مسابقات استانی و شهرستانی+ تصاویر
اختتامیه دومین دوره تربیت داور قرآن کریم با حضور 28 نفر از برادران در ستاد مرکزی حفظ و قرائت قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار...
1397/11/27    
وقف جدید قرآنی در شهرستان مانه و سملقان
یک قطعه زمین مسکونی جهت ساخت کلاس قرآن در شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالی وقف شد.
1397/11/25    
اعلام زمان توزیع کارت آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون را اعلام کرد.
1397/11/25    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع