امروز شنبه بیست و هفنم بهمن 1397 خورشیدی   |   ورود به سایت
نشست آموزشی «کاروان نور»؛ قاریان و گروه تواشیح اعزامی به مراسم حج تمتع با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.
چهارشنبه 20 تیر 1397    
بازدید: 278
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست آموزشی «کاروان نور»؛ قاریان و گروه تواشیح اعزامی به مراسم حج تمتع برگزار شد.

بنابر این گزارش این نشست در سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسگر، نماینده ‌ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، سیدعلی سرابی، دبیر کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، محمد‌تقی میرزاجانی، رئیس دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مقنی، معاون مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، علی قاسم‌آبادی، سرپرست کاروان قرآنی اعزامی به حج سال جاری، سعید مرامی، ارائه‌دهنده مباحثی درباره بهداشت زائر و همچنین اعضای تواشیح «میعاد قم» و قاریان و حافظان اعزامی به حج تمتع به همت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و  شورای عالی قرآن امروز، ۲۰ تیرماه برگزار شد .
حجت‌‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسگر،‌ نماینده ‌ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی طی سخنانی اظهار کرد: همه ساله و از گذشته که برنامه‌های فرهنگی و قرآنی از سوی بعثه مقام معظم رهبری در سفر معنوی حج اجرا می‌شود، حقیقتا یکی از بخش‌های مهم، زیبا و اثرگذار در بعثه، حضور قاریان، حفاظ، گروه‌های تواشیح و برنامه‌های آن‌ها بوده است .
سرپرست حجاج ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: کاروان قرآنیان حاضر در مراسم حج می‌توانند با حضور در حلقه‌های قرآنی حاضردر مسجدالنبی(ص)، جلسات داخلی بعثه، کاروان‌های مختلف کشورهای مختلف که برای حضور از ایشان دعوت می‌شود، اجرای برنامه جزءخوانی قرآن کریم در کاروان‌ها و ... برنامه‌های قرآنی مختلف خود را در مراسم حج امسال اجرا کنند .
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه نگاه ما به مراسم حج با تأسی به دیدگاه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، نگاه وحدت و همدلی هرچه بیشتر میان مسلمانان است، گفت: در این زمینه برنامه‌های مختلف فرهنگی و قرآنی از جمله برگزاری جلسات مختلف در کاروان‌ها، توزیع کتاب‌های مختلف فرهنگی و قرآنی و ... برای حجاج در نظر گرفته شده است که ان‌شاءالله به خوبی اجرایی خواهد شد .
قاضی‌عسگر در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به کاروان قرآنی حاضر در مراسم حج امسال، تصریح کرد: بنده امیدوار هستم با توجه به ظرفیتی که شما عزیزان دارید و برنامه‌های فرهنگی و قرآنی مختلفی که در میان حجاج اجرا می‌کنید، در پایان این سفر معنوی هم خود راضی باشد و هم بتوانیم لبخند رضایت را بر لبان مقام معظم رهبری بنشانیم .
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای سفر حج سه نوع آمادگی علمی، روحی و جسمی نیاز است، اظهار کرد : شما قرآنیان در امر معنوی سفر خود نیز نیازمند هستید که برنامه‌ریزی داشته باشید و حتی دعا کردنتان نیز نیاز به آمادگی قبلی دارد. شما عزیزان به این نکته توجه داشته باشید که در این سفر معنوی و تأثیرگذار برای خود از ادعیه مختلف گلچینی تهیه کنید و در مواقع حساس دعاهایی را از خدا طلب کنید که هم زندگی خود را متحول کنید و هم بتوانید بر زندگی عموم مسلمانان نیز برای ایجاد تحول در مسیر خود تأثیرگذار باشید .

گفتنی است، امسال ۱۹ نفر از قاریان و حافظان در کاروانی با عنوان «کاروان نور» به حج تمتع اعزام می‌شوند که ۱۱ نفر از این کاروان قرآنی حج اولی و دو نفر از آنها حافظ کل قرآن کریم هستند .

aaa
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
برگزاری اختتامیه دوره تربیت داور قرآن کریم/ بهره مندی از داوران در مسابقات استانی و شهرستانی+ تصاویر
اختتامیه دومین دوره تربیت داور قرآن کریم با حضور 28 نفر از برادران در ستاد مرکزی حفظ و قرائت قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار...
1397/11/27    
وقف جدید قرآنی در شهرستان مانه و سملقان
یک قطعه زمین مسکونی جهت ساخت کلاس قرآن در شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالی وقف شد.
1397/11/25    
اعلام زمان توزیع کارت آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
ستاد اجرایی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون را اعلام کرد.
1397/11/25    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع