امروز سه شنبه سی و یکم اردیبهشت  1398 خورشیدی   |   ورود به سایت
رییس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز با اشاره به فعالیت های قرآنی این شهرستان گفت: در ماه ضیافت الهی ۶ محفل انس با قرآن کریم با هدف ترویج فرهنگ قرآنی برگزار می شود.
چهارشنبه 9 خرداد 1397    
بازدید: 356
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام حبیب صادقی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طرقبه شاندیز با اشاره به رشد و پیشرفت شهرستان در حوزه فعالیت های قرآنی، بیان کرد: در ماه میهمانی خدا و بهار قرآن ۶ محفل انس با قرآن کریم در سطح شهرستان و روستاهای اطراف برگزار می شود.

وی افزود: این محافل قرآنی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی، انس و آشنایی بیشتر نسل جوان و بهره مندی از حضور قاریان ممتاز و برجسته کشوری برگزار می شود.

حجت الاسلام صادقی گفت: در شب های ماه مبارک رمضان امسال علاوه بر مراسم باشکوه ترتیل خوانی قرآن کریم که با حضور قاریان ممتاز بین المللی در آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر(ع) برگزار می شود، ۶ محفل انس با قرآن نیز در مساجد جامع و روستاها برگزار خواهد شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز تصریح کرد: محفل استانی انس با قرآن همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی، امور قرآنی و روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان رضوی در بارگاه ملکوتی امامزادگان یاسر و ناصر(ع) برپا می شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری محافل قرآنی در مساجد شهرستان، اظهار کرد: مسجد صاحب الزمان(عج) طرقبه، مسجد جامع روستای کنگ طرقبه، مسجد جامع محله حصار طرقبه، مسجد جامع شاندیز و مسجد مسکن مهر شاندیز میزبان محافل انس با قرآن کریم خواهند بود.

وی افزود: این محافل قرآنی از ۹ تا ۱۷ خرداد ماه از محل اجرای نیت موقوفه قرآنی «محمد ناصر خان ظهیر الدوله» بزرگ ترین موقوفه قرآنی استان خراسان رضوی واقع در بخش شاندیز برگزار می شود.

حجت الاسلام صادقی اظهار کرد: این محافل قرآنی با همکاری اداره اوقاف طرقبه شاندیز، هیأت امنای مساجد شهرستان، شهرداری، بسیج و دهیاری روستاها برگزار و تمامی محافل با ضیافت افطاری همراه خواهد بود.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
اعطای مدرک به ۱۵۰ مربی حفظ قرآن در استان یزد
۱۵۰ نفر از بانوان شرکت‌کننده در طرح تربیت حافظان قرآن کریم که در شهرستان یزد اجرا شد، موفق به دریافت گواهینامه شدند.
1398/2/31    
میزبانی از روزه‌داران با برپایی سفره‌های افطار ساده در پنج بقعه متبرکه کرمانشاه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ضیافت افطاری ساده در ۵ بقعه متبرکه سطح استان پس از نماز مغرب و عشاء خبر داد.
1398/2/31    
نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان در یاسوج برگزار شد
نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان به همت اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با هدف ترویج و اشاعه...
1398/2/31    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع