امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 خورشیدی   |   ورود به سایت
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اوقاف این استان یکی از مراکزی است که در زمینه فعالیت های قرآنی در زندانها پیشتاز است.
شنبه 23 دی 1396    
بازدید: 319
حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور در نشست هماهنگی برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این آزمون در رشته های حفظ قرآن و حفظ موضوعی، مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت(ع) و درک معنا و تدبر در قرآن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام این آزمون از ۱۸ آذرماه آغاز شده و تا ۳۰ دی ماه ادامه دارد، بیان کرد: شرکت در این آزمون بدون محدودیت سنی و برای عموم آزاد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: افراد متقاضی می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.quranedu.ir مراجعه کنند.

حجت الاسلام جنتی پور تصریح کرد: این مسابقات همراه با اهداء لوح سپاس و جوایز نقدی است و به برگزیدگان گواهی نامه معتبر اعطا می شود.

وی ادامه داد: سه مأموریت سازمان اوقاف بقاع متبرکه، موقوفات و ترویج فرهنگ قرآنی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اوقاف این استان یکی از مراکزی است که در زمینه فعالیت های قرآنی در زندانها پیشتاز است.

حجت الاسلام جنتی پور گفت: اوقاف تنها دستگاهی است که می تواند ردیف بودجه قرآنی داشته باشد اما دریغ از یک ریال اعتبار و وضعیت مالی ما طوری شده که در برخی از هزینه های خود مانده ایم.

وی بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای انجام فعالیتهای قرآنی در استان کمک و حمایت کند. انتظار داریم که دستگاه های مختلف در برگزاری این مسابقات و ایجاد فضای قرآنی در استان همکاری و مساعدت داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: صدا و سیما و اصحاب رسانه با توجه به تأثیرگذاری که در جامعه دارند برای برگزاری این مسابقات همکاری کنند.

عبدالمحمد نمازی، رئیس اداره امور قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت دستگاه های مختلف از جمله ارشاد اسلامی، دانشگاه ها، حوزه علمیه، جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش برگزار می شود.پ

وی با بیان اینکه آزمون امسال نسبت به سالهای گذشته تفاوت دارد و به صورت متمرکز برگزار می شود، افزود: ۱۲۰۰ پوستر در این زمینه در سطح استان توزیع شده است.

اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد نی در ادامه این نشست گفت: یکی از بخشهای فعال در زندانهای استان قرآن آموزی است که امسال مسابقات قرآنی زندان های استان را با حضور ۳۰۰ نفر از سوی جهاد دانشگاهی برگزار کرده ایم.

وی کتابت قرآن از سوی زندانیان استان را طی ماه مبارک رمضان از دیگر فعالیتهای قرآنی زندانها عنوان کرد.

جمیاری بیان کرد: بند قرآنی در زندان مرکزی یاسوج ایجاد و راه اندازی شد که در این بند فعالیت های قرآن آموزی، قرائت، تجوید و مفاهیم صورت می گیرد. امیدواریم در صورت حمایت و کمک بتوانیم در آینده در هر بند زندان یک خانه قرآنی راه اندازی و ایجاد کنیم.

مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۲۰۰ نفر از زندانیان استان در مسابقات حفظ و مفاهم قرآن کریم شرکت می کنند و این تعداد از یک تا سه جزء از قرآن را حفظ هستند.

محمد سبحانی، رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: این نهاد انقلابی در سه محور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی فعالیت دارد که بخش فرهنگی مهم است و در این زمینه دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا فعالیت می کنند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی با استفاده از ظرفیت دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا و دانشجویان مرکز علمی کاربردی این نهاد، آماده همکاری برای برگزاری این مسابقات است.

همچنین حسین علی نسب، رئیس دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ضمن گلایه از موازی کاری در حوزه فعالیت های قرآنی در سطح استان، گفت: در کشور نیاز به مدیریت واحد قرآنی وجود دارد و اینکه هر اداره ای می خواهد گواهی قرآنی ارائه دهد و کار خودش را کند نتیجه مطلوبی نمی دهد.

وی افزود: متأسفانه خانواده ها برای برخی آموزش های فرزندان خود هزینه های هنگفتی می کنند اما به آموزش قرآن توجهی ندارند.

علی نسب اضافه کرد: ۶۱ طرح قرآنی در سطح استان داریم که به علت کمبود اعتبار مانده اند. همچنین ۶۰۰ خانه قرآنی در این استان وجود دارد اما متأسفانه نمی توانیم در حد یک وایت برد به آنها کمک کنیم.

 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
تفاهم آموزش و پرورش و اوقاف استان مرکزی در راستای افزایش فعالیت‌های قرآنی+ تصاویر
جلسه عقد تفاهم نامه بین ادارات کل آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در راستای افزایش همکاری در زمینه فعالیت‌های قرآنی...
1397/9/25    
ثبت ۴ وقف جدید قرآنی در خراسان شمالی طی سال جاری
مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: در مجموع موقوفات جدید استان در سال جاری فقط چهار وقف جدید به نیت امور...
1397/9/25    
گزارش تصویری/ اجرای طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم در استان البرز
طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم بشارت 1452 در سطوح مختلف در استان البرز در حال اجرا است.
1397/9/25    
rss آرشیو
مقالات ویژه
وقف، عاملی مهم در اقتصاد اسلام
در این نوشتار سعی شده که بیان شود که به نظر اسلام وقف یکی از عوامل بسیار مهم برای فقر زدائی در دین مقدس معرفی گردیده وحتی یکی از موارد...
بستر وقف در خانواده
وقف دارای تصمیماتی است از وقف به اولاد و بستگان گرفته تا وقف به فقرا و مساکین، امور خیریه، مسائل دینی، امور عام المنفعه، امور تعلیمی...
موقوفات اميرالمؤمنين علی علیه السلام
شايد بعضي افراد که پيرامون زندگي زاهدانه و کاملاً بدون تجمل حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‏السلام گفته‏هايي مي‏شنوند يا نوشته‏هايي مي‏خوانند،...
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار اندروید ، رساله وقف
این نرم افزار که در گوشی های آندروید قابل استفاده می باشد شامل مطالبی چون احکام،استفتائات،گالری صوت و گالری تصاویر می باشد
نرم افزار آندروید وقف و حوزه های علمیه
این نرم افزار را مجتمع فرهنگی پژوهشی اوقاف تولید و منتشر ویژه همایش وقف و حوزه های علمیه تولید و منتشر می نماید
نرم افزار اندروید ، قانون اوقاف
این نرم افزار قابل استفاده بر روی تمامی گوشی های آیفون دارای قسمت هایی از قوانين،آيين نامه ها و مصوّبات،گالری صوت و گالری تصاویر
rss آرشیو
علما و مراجع