کد خبر : 17251

تاریخ درج خبر : شنبه 18 خرداد 1398
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• ۱۵ نفر از برترین های مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف در استان البرز تجلیل شدند
با برگزاری مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه در استان البرز، ۱۵ نفر از برترین ها به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه یافتند.
حجت الاسلام احمد اشرفی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در گفت وگو با واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه با حضور ۲۰۰ متسابق در شهرستان کرج برگزار شد و ۱۵ نفر موفق به راهیابی به مرحله استانی این دوره از مسابقات شدند و طی مراسمی که در بقعه متبرکه امامزاده حسن (علیه السلام) برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفتند.
وی اظهار کرد: ۵۷۶ نفر در استان البرز در مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه از طریق پایگاه اطلاع رسانی و ۵۰ نفر از طریق مراجعه حضوری به ادارات اوقاف و امور خیریه موفق به ثبت نام برای شرکت در مسابقه شدند و مرحله استانی این مسابقات نیز تیرماه برگزار می شود.
حجت الاسلام اشرفی بیان کرد: این مسابقات در رشته های حفظ، قرائت تحقیق، ترتیل، معارف و قرآن و عترت برگزار شد در هر رشته سه نفر به عنوان برتر معرفی شدند.
گفتنی است که در ایام ماه رمضان، ۱۱محفل انس با قرآن در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر در آیات الهی با حضور قاریان برجسته در استان البرز برگزار شد.