کد خبر : 17181

تاریخ درج خبر : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• میزبانی از روزه‌داران با برپایی سفره‌های افطار ساده در پنج بقعه متبرکه کرمانشاه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ضیافت افطاری ساده در ۵ بقعه متبرکه سطح استان پس از نماز مغرب و عشاء خبر داد.

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام  آیت عباسیان ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه  به میزبانی شایسته اداره اوقاف از روزه داران خبر داد و بیان داشت: افطاری به ۹۰۰۰ نفر از مردم مناطق محروم سطح استان، کمیته امداد، متکدیان اردوگاه چشمه سفید  و....از  محل موقوفه حاج محمد تقی اصفهانی تا پایان ماه مبارک رمضان در دستور کار این اداره قرار دارد .

وی از ضیافت افطاری ساده در ۵ بقعه متبرکه سطح استان پس از نماز مغرب و عشاء خبر داد و افزود: همچنین افطاری به ۲۰۰۰ نفر از معلولین بهزیستی تا پایان ‌ماه مبارک رمضان از محل موقوفه حاج محمد تقی اصفهانی از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان است .

حجت‌الاسلام عباسیان اظهار داشت: محافل جزء‌خوانی قرآن طی ماه رمضان همراه با بیان تفسیر قرآن با حضور عموم مردم در ۱۵ بقعه متبرکه و مساجد شاخص استان کرمانشاه در حال برگزاری است .

وی افزود: همچنین کرسی تفسیر قرآن با محوریت آیات اخلاقی آن از دیگر برنامه‌هایی است که در این ایام در برخی بقاع متبرکه استان کرمانشاه اجرا می‌شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بیان داشت: در همین راستا و به مناسبت ماه رمضان یک محفل انس با قرآن ویژه بانوان برپا شده است .

وی خاطر نشان کرد: این محافل در شب‌های قدر و همچنین میلاد خجسته امام حسن(علیه السلام)   با حضور قاریان ملی و بین‌ا‌لمللی برگزار خواهد شد .

حجت الاسلام عباسیان از برپایی ۲۰ جلسه تفسیر قرآن کریم با محوریت ائمه محترم‌جمعه شهرستان‌ها و تفسیر سوره اسرا بر اساس تفسیر نمونه سخن گفت و افزود: بیش از ۵۰ محفل انس با قرآن در مناطق شهری با حضور قاریان بینالمللی استاد حمید شاکرنژاد، استاد مهدی ساعد و استاد سعید پرویزی از ششم ماه مبارک رمضان تا ۲۳ رمضان در سطح استان در حال برگزاری است .

وی ابراز داشت: همچنین، طی تفاهم نامه‌ای با گروه جهادی قرار شد در روستاها و مناطق محروم استان ۳۹ محفل انس با قرآن در طول ماه رمضان برگزار کنند .