کد خبر : 17180

تاریخ درج خبر : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان در یاسوج برگزار شد
نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان به همت اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی به مناسبت ماه رمضان در یاسوج برگزار شد.

عبدالمحمد نمازی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویر احمد در گفت‌وگو با خبرنگار واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، آموزش تفسیر به شیوه نوین و جذب جوانان به تدبر در آیات الهی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جلسه‌ آموزشی عنوان کرد و گفت: به منظور ایجاد زمینه انس دائمی  نوجوانان و جوانان با قرآن کریم، سعی داریم با برگزاری این دوره‌های آموزشی و تربیت مفسران قرآن، متناسب با نیاز جامعه، فرهنگ انس با قرآن را در جامعه نهادینه کنیم .

وی اظهار کرد: در این راستا نشست هم‌اندیشی تفسیر قرآن ویژه مربیان به مناسبت میلاد امام حسن (علیه السلام) با محوریت اهمیت حفظ قرآن کریم، به همت اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی با حضور آیت الله ابراهیمی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بقعه متبرکه امامزاده عبدالله (علیه السلام) یاسوج برگزار شد.

نمازی عنوان کرد: در این جلسه، اهمیت حفظ قرآن، نشر معارف قرآن و انس با قرآن کریم در جامعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان به سؤالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد. 

وی تصریح کرد: به مناسبت شب ۱۵ رمضان، مصادف با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(علیه السلام)، جشن باشکوهی به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در مرقد مطهر امام زاده عبدالله(علیه السلام) یاسوج برگزارگردید. روزه داران یاسوجی پس از برپایی نمازجماعت در صحن مطهر امامزاده، بر خوان کریم اهل بیت علیه السلام از حلاوت افطاری دلچسب که باتلاش هیات امنای امام زاده عبدالله(علیه السلام) وامامزاده شاه مختار(علیه السلام)گسترده شده بود، وجودشان متبرک شد .