کد خبر : 15818

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 22 شهریور 1397
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• برپایی ۶۰ کرسی تلاوت قرآن کریم در استان مرکزی/ 10 مهرماه؛ افتتاحیه مرحله نهایی مسابقات قرآن
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: ۳۵محفل انس با قرآن کریم و ۲۵ کرسی تلاوت در ایام برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی در سطح مساجد استان مرکزی برگزار می‌شود.
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عبدالله حسینخانی در جلسه هم‌اندیشی هفتگی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم که در سالن جلسات اداره کل اوقاف استان مرکزی برگزار شد، گفت: برنامه‌های این دوره از مسابقات در شهرهای مختلف استان در حال جمع بندی و برگزاری است. ‌‌‌‌‌‌

برپایی ۶۰ محفل انس و کرسی تلاوت در استان مرکزی

وی با بیان اینکه ۳۵ محفل انس با قرآن و ۲۵ کرسی تلاوت در راستای برگزاری این دوره از مسابقات قرآن با حضور قاریان بین‌المللی و کشوری در سطح مساجد و حسینه‌ها برگزار می‌شود و تا پایان مسابقات ادامه خواهد داشت، افزود: برگزاری جلسات با استاندار و رؤسای کمیته ها برگزار شده است و هر یک گزارشی از برنامه‌های خود در حوزه مسابقات ارائه دادند.

سه‌شنبه ۱۰ مهرماه؛ مراسم افتتاحیه

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به اینکه مرحله نهایی مسابقات قرآن به میزبانی اراک دارای دو افتتاحیه و سه اختتامیه است، ادامه داد: با توجه به اینکه افتتاحیه مسابقات در تاریخ ۱۰ مهر برگزار می‌شود، از این رو پذیرش متسابقان در تاریخ ۹ مهر خواهد بود.

رونمایی از کتاب سوره‌های سرخ

وی از رونمایی کتاب سوره‌های سرخ با هدف معرفی ۶۳ شهید قرآنی در ایام مسابقات خبر داد و گفت: لیست افراد قرآنی جهت حضور در کنار داوران به تهران ارسال شده است و اسامی داوران این دوره به زودی اعلام می‌شود.

آمادگی دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هر چه بهتر مسابقات

حجت‌الاسلام حسینخانی خاطرنشان کرد: از ظرفیت دستگاه‌های خدمت‌رسان به ویژه اورژانس، هلال احمر، آتش‌نشانی، اداره برق و اداره آب در مکان برگزاری مسابقات استفاده شده و هماهنگی‌های لازم با دانشگاه علوم پزشکی جهت استقرار اتوبوس سیار پزشکی و تجهیز درمانگاه هتل نیز در محل مسابقات انجام گرفته است.