کد خبر : 15816

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 21 شهریور 1397
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• برگزاری جلسه هماهنگی مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم
رئیس اداره قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از برگزاری مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در این استان خبر داد.
به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عبدالله حسینخانی در نشست هماهنگی مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن‌کریم که در فرمانداری شهرستان اراک با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: این مسابقات از ۱۰ تا ۲۳ مهر ماه به میزبانی اراک برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور برگزاری هرچه بهتر این دوره از رقابت‌ها سه ستاد راهبردی به ریاست مرکز امور قرآنی، ستاد معین به ریاست استانداری مرکزی و ستاد اجرایی به ریاست مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تشکیل شده است.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: براساس آخرین آمار ۳۱۰ نفر از خواهران در این مسابقات شرکت خواهند کرد که آمار نسبتا بالایی است و آمار تکمیلی برادران نیز به زودی اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینخانی با اشاره به اینکه از استان مرکزی ۶ خواهر و برادر در این رقابت‌ها حضور خواهند یافت، افزود: این افراد در رشته‌های حفظ کل و رشته‌های معارفی به رقابت با سایر شرکت‌کنندگان خواهند پرداخت.

وی از تلاش برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات خبر داد و اظهار کرد: از تمامی ادارات و ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان درخواست داریم حمایت‌های مالی و معنوی خود را از این مسابقات داشته باشند.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: ترویج قرآن در بین آحاد جامعه، ارتقای کمی و کیفی مسابقات با توجه شئونات انقلاب اسلامی، همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در فعالیت‌های قرآنی، استفاده مناسب از ظرفیت‌‌های مردمی و دولتی در ترویج فرهنگ قرآن از مهمترین دستاوردهای این رقابت‌ها خواهد بود.

حجت‌الاسلام حسینخانی گفت: با توجه به همزمانی این مسابقات با ایام محرم ۲۵ کرسی تلاوت در ایام محرم در سطح مساجد استان برگزار خواهد شد.