کد خبر : 14948

تاریخ درج خبر : شنبه 23 دی 1396
سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران
• مدیرکل اوقاف کرمانشاه مطرح کرد؛ کسب مقام اول کشور در ثبت‌نام آزمون حفظ قرآن کریم در حوزه اوقاف
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از کسب مقام اول کشور در ثبت نام آزمون حفظ قرآن کریم خبر داد.
حجت الاسلام آیت عباسیان اظهار داشت: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری که تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن در کشور است، سازمان اوقاف طرح تربیت ۱ میلیون نفر را طی ۴ سال اول در دستور کار قرار داد و طی دو سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار نفر در کلاس‌ها شرکت کردند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۱ در اوقاف طرح تربیت حافظان قرآن کلید خورد، یادآور شد: در استان کرمانشاه بیش از ۵۰ هزار نفر تاکنون در طرح حافظان شرکت کرده اند.

حجت الاسلام عباسیان در ادامه گفت: حدود ۵۰۲ کلاس حفظ در سطح استان داریم و نزدیک ۳۰۰ مربی در دوران آموزشی تربیت مربی برای این امر آموزش دیده اند.

وی ابراز داشت: در حوزه اوقاف در ثبت نام تا الان مقام اول کشور را کسب کردیم که حدود ۲ هزار و ۷۸۷ نفر از طریق کلاسهای اوقاف در این آزمون ثبت نام کرده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۱۶۰ نفر خانم و ۶۲۷ نفر آقا بوده اند.

ثبت نام در شهرستان‌های زلزله زده ۱۰۰ درصد رایگان بوده است

حجت الاسلام عباسیان بیشترین ثبت نام را مربوط به اسلام آباد غرب دانست و گفت: پس از این شهرستان، کرمانشاه و پاوه به ترتیب بیشترین آمار ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار آزمون اوقاف و ارشاد اسلامی در هم ادغام شده است، گفت: ثبت نام آزمون قرآن در شهرستان های زلزله زده استان کرمانشاه ۱۰۰ درصد رایگان بوده است.

حجت الاسلام عباسیان ابراز داشت: در این آزمون سال ۹۴ رتبه دوم و سال ۹۵ رتبه اول را کسب کردیم و امیدواریم امسال نیز بتوانیم این جایگاه را حفظ کنیم.